FANDOM


Ludwig Borchardt (ur. 5 października 1863w Berlinie, zm. 12 sierpnia 1938 w Paryżu) − niemiecki egiptolog żydowskiego pochodzenia. Borchardt urodził się w Berlinie. Po ukończeniu szkoły średniej studiował architekturę, po czym przeniósł się na egiptologię, pod kierunkiem Adolfa Ermana. W 1895 wyjechał do Kairu, gdzie razem Gastonem Maspero opracował Katalog Muzeum Egipskiego. W latach 1898-1901 pracował razem z Henrichem Schaferem przy wykopaliskach w świątyni Re.

W 1907 ufundował Niemiecki Instytut Archeologiczny (Deutsche Archäologische Institut) w Kairze, którego dyrektorem był do roku 1928.

W czasie prac wykopaliskowych w Amarnie w 1912 roku odkrył wiele dzieł Totmesa, nadwornego rzeźbiarza faraona Echnatona, w tym także popiersie królewskiej żony - Nefertiti (zbiory Muzeum Egipskie w Berlinie). Kierował także pracami wykopaliskowymi w Heliopolis i Abu Gurab.

Smallwikipedialogo.png

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki